Přichází podzim. Posilujte imunitu celé rodiny v předstihu!

Spousta lidí tráví většinu podzimu v posteli – a rozhodně ne proto, že by se jim nechtělo ven. Počasí sice bývá proměnlivé, ale příjemných dní také není málo. Jenomže jak si užívat pestrobarevnou přírodu, když na oslabený organismus útočí viry mnohem intenzivněji než v létě? S příchodem topné sezóny se výrazně vysušuje vzduch v domácnostech a vysušené sliznice horních cest dýchacích usnadňují nepřátelským mikroorganismům vstup. Chcete-li si letošní podzimní měsíce užívat a ne přežívat, začněte svou obranyschopnost posilovat již nyní. Možností, jak se obrnit vůči nemocem, je víc než dost!

Otužujte se

Kladivo na viry a bakterie? Imunitu nejlépe posílíte průběžným otužováním. Ve výhodě jsou ti, kteří začali již v létě, nicméně stále je šance vše dohnat. Což ovšem neznamená, že byste se měli vrhnout po hlavě do nejbližšího rybníka nebo se vykoupat v ledové řece tekoucí za vaší víkendovou chalupou. Otužování je dlouhodobý proces a nejlepší je začít sprchováním vlažnou vodu. Zároveň se vyhněte konzumaci alkoholu (rozšiřuje cévy), jakožto i nadměrnému příjmu tuků,

Naordinujte si vitamíny

Bez vitamínu C je organismus v nevýhodě. Deficit „céčka“ způsobuje výrazné oslabení obrany schopnosti a zvyšuje náchylnost k rozvoji onemocnění. Pokud máte pocit, že nestíháte konzumovat dostatek v přirozené formě (tzn. ovoci a zelenině), sáhněte po potravinovém doplňku. Dobrou volbou je vitamin Extra C 500 z nabídky tradičního českého výrobce Naturvita. Za dobrou cenu ho seženete například v Gigalékárně. Kromě vitamínu C je vhodné doplňovat také vitaminy A a B5 – obojí přispívá k posílení obranyschopnosti. A samozřejmě vitamin D, který vzniká syntézou slunečního záření. Během podzimu však na sluníčku trávíme minimum času, a tak opět přichází vhod potravinové doplňky. Opět můžete zabrousit do nabídky Naturvity, kde najdete vitamín D3.

Publikováno: 14. 09. 2020

Kategorie: Zdraví | Zdraví

Autor: Adam