Jak správně vybrat pánský kabát?

Máte po svém boku partnera, který módu příliš neřeší, ale zároveň jste si jistá, že by mu určitá změna image prospěla? Pokud se k novotám nestaví negativně, překvapte ho! Chopte se iniciativy a udělejte mu v šatníků revoluci. Začít můžete stylovým kabátem, protože ten by modernímu muži rozhodně neměl chybět. A jak takový kabátek vybrat? Může to být kumšt, a proto jsme pro vás sestavili soubor praktických tipů. Sortiment pánských kabátů je široký a narazíte na různé střihy, délky i styly. Sáhnete-li po vhodném kousku, proměníte svého partnera na lva salonů. Nesprávný kabát ho naopak pošle v nelibost každého, kdo módě alespoň trochu rozumí. A proto opatrně!

Nepodceňujte význam materiálu

Máte neomezený rozpočet? Pak můžete sáhnout po modelech vyrobených z kašmíru a velbloudí srsti. V opačném případě budete muset zvolit jiný materiál. Ale nebuďte smutná – i mezi levnějšími kabáty najdete dostatečně kvalitní kousky. Dobrou volbou může být vlna a viskóza. S absorpcí vlhka a udržením tepla nemá nejmenší problémy merino. Neméně funkční a skvěle vypadající je kombinace polyesteru a vlny.

Kabát musí mít perfektní střih

Pokud je materiál důležitý, pak je střih ještě důležitější, neboť právě ten udává, zda kabát muži sedne. V tomto směru však záleží na typu postavy – pro muže menšího vzrůstu jsou vhodné tříčtvrteční kabátky s širokými a do špičky zakončenými klopami. Pro muže běžné postavy pak vyštíhlené pánské kabáty.

Co ještě byste měla vědět?

Ačkoliv vás to možná bude táhnout k neotřelým barevným kombinacím, vězte, že pánský kabát v klasické barvě je lepší volbou. Nadčasovost oceníte napřesrok, kdy bude v kurzu úplně jiná barevná kreace. Bude-li váš partner nosit kabát na obleku či na silnějším svetru, pořiďte mu o číslo větší model. A pamatujte, že nejlépe vypadají kabáty na tělo.

Publikováno: 21. 01. 2018

Kategorie: Lifestyle | Móda

Autor: Adam

Tagy: jak správně vybrat pánský kabát