Jak správně vybrat barvu na vlasy dle teorie typu ročních období

Nudí vás stávající barva vlasů a přemýšlíte o změně? Jděte do toho! Ale ještě předtím proveďte menší průzkum a zjistěte, zda vám bude vybraný odstín slušet. Připravili jsme pro vás několik praktických tipů, díky kterým při výběru barvy na vlasy neuděláte krok vedle!

Jaký jste typ?

Někdo to zkrátka neřeší a naplácá na vlasy barvu, která mu jednoduše nejvíce imponuje. Jenomže výsledek může vypadat úplně jinak než na fotografii modelky na krabičce barvy. Nechcete-li udělat chybu, vsaďte na některý z odstínů, který se hodí pro váš typ: Jarní typy – mají světlou pleť (někdy se zlatavým nádechem), modré, šedozelené nebo oříškově hnědé oči, pihy a bez problémů se opálí. Pro jarní typy jsou vhodné medové a nazlátlé odstíny (světlejší až středně hnědé barvy na vlasy). Letní typy – mají narůžovělou pleť (někdy s olivovým nádechem), šedé, modrozelezné, hnědé nebo tmavě modré oči a zpravidla se velmi dobře opálí. Letní typy vypadají nejlépe s popelavou blond, světle hnědou nebo oříškovou barvou. Podzimní typy – mají bledší nebo světlou pleť (někdy s broskvovým nádechem), zelené nebo hnědé oči a hůře se opalují. Podzimním typům nejvíce sluší měděné či zlatavé odstíny, případně hnědá s červenými odlesky. Zimní typy – mají bledší pokožku s namodralými podtóny, případně naopak tmavou pleť s olivovým nádechem bez výraznějších podtónů. Modré, šedé či hnědé oči, dobře se opalují. Pro zimní typy jsou ideální tmavší barvy, bordó odstíny a chladně hnědé tóny.

Nepodceňujte kvalitu barvy a dopřejte svým vlasům adekvátní péči

Odstín je jedna věc, ale roli hraje také kvalita barvy. Měla by odpovídat typu vašich vlasů a nijak je nepoškodit. Zároveň nezapomeňte na pravidelnou péči, kterou vašim vlasům zajistí vhodně zvolená vlasová kosmetika. Vlasy jsou výrazně namáhány zejména v průběhu léta, kdy potřebují pořádnou dávku hydratace. V zimě zase může dojít k poškození kvůli častým přechodům z minusových teplot do vyhřátého interiéru. Tip na závěr: Kvalitní barvy na vlasy, vlasovou kosmetiku a veškeré kadeřnické potřeby seženete levně na www.moderni-vlasy.cz. Prodejce sortiment pravidelně aktualizuje, takže v něm najdete i horké novinky. Spoustu produktů seženete ze neodolatelné akční ceny. E-shop provozuje společnost ROCO Cosmetics, která je na trhu již 20 let. Zboží je skladem a vy ho budete mít doma do 24 hodin po potvrzení objednávky.

Publikováno: 17. 04. 2015

Kategorie: Zdraví

Autor: Adam

Tagy: jak vybrat barvu vlasů