Jak oživit svůj šatník?

Stereotyp ve skříni

Červené, modré, černé trička stejného střihu létají ze skříně a Vy už nevíte co na sebe? Dnešní sériově vyráběné oblečení nedává moc prostoru vyniknout. Stejně tak dětské oblečení. Všude kolem Vás vidíte další a další lidi oblečené stejně jako Vy. Těšíte se z krásně sladěného kompletu pro Vaši ratolest, ale radost Vám velmi rychle zkazí dítko oblečené úplně stejně.

Naučte se vyniknout

Pokud toužíte po výjimečnosti, není nic jednoduššího, než investovat a zakoupit si řezací plotr. Řezací plotr je stroj, který z různých materiálů (reflexní látka, nažehlovací materiály) vyřezává motivy. Na ně poté za pomoci šicího stroje můžete vyšít detaily a nažehlit, nebo přišít. A ze sériově vyráběné mikiny, se rázem stane originální kousek.

Motivy

Motivů k výběru je nespočet. Některé řezací plotry obsahují předem nahrané motivy, abecedy, nebo patchwork, ale kreativitě se meze nekladou! Plotry obsahují také skener, můžete si tedy Vaši představu přenést na papír, oskenovat a plotr dokončí motiv za Vás.

Nášivky

Pokud máte hotový obrys z řezacího plotru, můžete práci dokončit šicím strojem. Na obrys si předkreslíte například fantomovou fixou předlohu a za pomoci hustého „cik-cak“ stehu na šicím stroji, vyplníte předkreslená místa barevnou nití a nášivka je hotová. Poté záleží na Vás jak nášivku připevníte. Pokud jste jako podklad pro obrys použili nažehlovací látku, stačí nášivku nažehlit podle návodu. V případě, že jste na podklad použili látku obyčejnou, využijte opět šicí stroj a nášivku jemným stehem přišijte.

Originální kousek

Pokud se však chcete odlišit úplně a pyšnit se naprosto originálním kouskem, můžete si ušít například tričko. Střihy jsou volně dostupné a budete potřebovat coverlock na prádlový steh, který najdete například na spodním lemu trička. Další nezbytný pomocník je Overlock, který Vám pomůže sešít 2 kusy látky k sobě a okraje začistí a ořízne. Záleží pouze na Vás, jak originální a kreativní budete.

Publikováno: 31. 08. 2020

Kategorie: Lifestyle | Móda

Autor: Adam