Jak na (nejen) jarní detox? Strava je základ

Naši předkové drželi předvelikonoční půst nejen kvůli náboženství a tradicím. Na jaře se příroda probouzí a obnovuje, prodlužuje se sluneční záření a všechno jako kdyby vybízelo k novému začátku. Proto se chopte příležitosti a začněte s očistou organismu. Není to tak těžké, jak se může zdát.

Zkroťte své zlozvyky

Prvním krokem k úspěchu je jako vždy omezení neřestí. Alkohol, kouření ani tučné jídlo vám na formě nepřidají. Zbytečně zatěžují metabolismus, ledviny, játra i krevní oběh. Zkuste si proto aspoň na měsíc odpustit večerní popíjení. Pokud to zvládnete, budete se zaručeně cítit líp. Hlavně ale zjistíte, že vlastně pravidelná konzumace alkoholu není potřeba. A když zvládnete měsíc nekouřit, jste už na půli cesty nad tabákem nadobro zvítězit.

Jste to, co jíte

Pro pročištění organismu budete potřebovat navýšit přísun vitamínů a dalších pro tělo prospěšných látek. Toho nejlépe dosáhnete tak, že si budete pravidelně připravovat vydatné ovocné mixy. Pokud vám doma schází mixér, sáhněte po vysokootáčkovém kuchyňském mixéru RM-1550. S jeho šestičepelovým nožem a dvoulitrovou nádobou bude příprava smoothies hračka. Alternativou k tomuto mixéru může být například multifunkční ruční mixér Orava RM-251 AB. Ten využijete nejen k přípravě vitamínových bomb, ale i ke šlehání omáček nebo smetany. Díky plynulé regulaci výkonu jej využijete k širokému spektru úkonů.

Pohyb, pohyb, pohyb

V neposlední řadě je pak potřeba myslet i na zdravý pohyb. Lenošení u televize je sice příjemné, ale svojí fyzičce tím nijak neprospějete. Pravidelný sport rozpohybuje váš metabolismus a začnete se postupně zbavovat nahromaděných toxinů. Pocítíte to na nárůstu energie přes den i kvalitnějším spánku a rychlejším usínání. Je to ale především otázka pevné vůle, odhodlání a motivace. Pokud ale překonáte počáteční překážky, odměnou vám bude pevnější zdraví i znovunabytý životní elán.

Publikováno: 28. 04. 2017

Kategorie: Zdraví

Autor: Adam

Tagy: jak na jarní detoxikaci organismu | jarní detox