I menší byt může být praktický. Jak z něj vymáčknout maximum?

Ne každý bydlí v rezidenci se třemi koupelnami. Pokud odemykáte dveře do menšího bytečku a v dohledné době stěhování neplánujete, nic si z toho nedělejte. Malá domácnost má své nesporné výhody – rychleji v ní uklidíte a trávíte více času s nejbližšími, protože je máte stále na dohled. Na druhou stranu je vhodné, abyste si bydlení zařídila způsobem odpovídajícím daným dispozicím. Jinak vás brzy zachvátí klaustrofobie!

Světlé barvy prostor opticky zvětší

S výraznějšími barevnými kombinacemi opatrně, v menším bytě mohou být na škodu. Naopak dejte šanci magickému spojené světlejších a tlumenějších odstínů – snadno díky nim dosáhnete optického zvětšení prostoru. Vaše malá domácnost bude najednou mnohem vzdušnější! Spoustu světla dovnitř dostanete pomocí jednoduchého triku – vhodně umístěného zrcadla.

Dodržuje 3 zásady výběru nábytku

Malé bydlení nábytkem nezahlcujte, nebylo by v něm k hnutí. Samozřejmě se bez něj neobejdete, proto se při výběru řiďte následujícími pravidly: volte světlé barvy, preferujte velký úložný prostor a hledejte praktické vychytávky (například v dětském pokoji přijdou vhod organizéry na hračky). V případě některých kusů nábytku budete muset učinit kompromisy. U sedací soupravy vyžadujte úložný prostor a zároveň zvažte pořízení rozkládací varianty. Doplníte-li ji o pár taburetů, získáte další místa k sezení pro početnější návštěvy.

Nábytek žeňte do vrchu

Kde není místa nazbyt, musí se využít to, které je k mání. Poohlédněte se po kompaktním nábytku, který příliš neukrajuje z podlahové plochy, ale naopak využívá výškový potenciál místnosti. Skříně až ke stropu jsou vítané a stejně tak obývací stěna se závěsnými prvky. Jak vidíte, i menší byt může mít duši velkého bydlení. Stačí přemýšlet prakticky a výsledek předčí očekávání!

Publikováno: 03. 10. 2019

Kategorie: Bydlení | Lifestyle

Autor: Adam