Hrnce a pánve, které by ve vaší kuchyni neměly chybět

Obsah článku:
  1. Hrnce
  2. Tlakový hrnec
  3. Pánve
Jaký je rozdíl mezi kuchařem – profesionálem a začátečníkem? Kulinářské umění je především o zkušenostech a ti zkušenější moc dobře ví, že základem jsou kvalitní kuchyňské potřeby. Se špičkovými pomocníky jde vaření pěkně od ruky, ale bez nich si naopak neporadí ani ten nejlepší kuchař. Takže ať už patříte do první či druhé skupiny, měla byste udělat důkladnou revizi stávajícího nádobí a postarat se o případnou obměnu. A my vám prozradíme, co by ve vaší kuchyni rozhodně nemělo chybět!

Hrnce

Alfou a omegou jsou hrnce, kastroly a rendlíky. Dejte si záležet na výběru materiálů, který je důležitý kvůli způsobu ohřevu. Např. v souvislosti s vařením na indukční desce budete moct používat jen některé typy hrnců.

Tlakový hrnec

Tlakové hrnce šetří hospodyňkám spoustu času. Vaření v papiňáku má však i další výhody – při vaření se zachovává většina unikátních chuťových a aromatických i nutričních vlastností. A aby toho nebylo málo, s moderním tlakáčem ušetříte i za energie. Vyberte si takový, který odpovídá nejvyšším bezpečnostním požadavkům (nerezový materiál, bezpečnostní tlakové pojistky, kvalitní těsnění). tlakovy-hrnec

Pánve

V současné době hrají prim litinové pánve, které se neprohřívají pouze v místě zdroje tepla, ale celé. Díky vynikající tepelné vodivosti zaručují dokonalé zpracování potravin, a to bez rizika připálení. Litinová pánev využívá akumulaci tepla a vydrží horká i poté, co jsou odstaveny od zdroje. litinova-panev Pro opékání masa je jako stvořená grilovací pánev se speciálně profilovaným dnem. To zajistí důkladné propečení, ale také efekt grilovací mřížky. grilovaci-panev Neméně populární je univerzální pánev wok, která se využívá na smažení, dušení, pečení i vaření. Tyto typy pánví jsou hluboké a směrem nahoru se rozšiřují. Manipulaci usnadňují velké boční úchyty. Vyrábí se z nerezu nebo litého hliníku a momentálně je k mání také v elektrické verzi. wok Tip na závěr: Pokud vám některý z výše zmíněných pomocníků chybí, poohlédněte se po něm na www.vsenavareni.cz. Specializovaný prodejce nabízí široké spektrum špičkového kuchyňského vybavení za skvělé ceny!

Publikováno: 07. 04. 2015

Kategorie: Ostatní

Autor: Adam

Tagy: hrnce a pánve