5 tipů, jak si poradit s výběrem půjčky

Napnutý rodinný rozpočet přestává stačit ve chvílích, kdy se nám to nejméně hodí. Dostat se do složité situace, kdy potřebujeme finanční výpomoc tak není nic těžkého. Stačí několik nečekaných výdajů a hned se nám bude hodit praktický návod, jak si poradit s výběrem půjčky a vše zvládnout s co možná nejmenší přeplacenou částkou. Podívejte se na 5 rad, jak zvolit nejlepší finanční produkt.

Výše úrokové sazby

Jednou z prvních věcí, kterou kontrolujeme, je úroková sazba. A je to tak správně. Nejde sice o jediný parametr půjčky, ale jde o klíčový faktor ovlivňující částku, jakou přeplatíme. Obecně se to dá zjednodušit, že čím nižší úroková sazba, tím lepší. Záleží však také na tom, jak dlouho budete půjčku splácet a zda nejsou přítomny další poplatky.

Připočítejte poplatky

Právě poplatky jsou hned druhým důležitým číslem, jaké sledujeme u vybrané půjčky. Jde také o důležité kritérium při porovnání jednotlivých nabídek. Lákavě nízké úroky totiž mohou být vyváženy vyššími poplatky za sjednání a vedení úvěru. V takovém případě se výsledná částka, jakou za nebankovní rychlou půjčku zaplatíte, ještě o kousek zvedne. A to by mohl být důvod pro výběr jiné a lépe odpovídající nabídky.

Důkladně si přečtěte podmínky

Všechny případné poplatky a další nezbytné náležitosti by měly být přehledně uvedeny v podmínkách k úvěru. Každý slušný poskytovatel dává důležité informace předem k nahlédnutí, takže se můžete bez problémů rozhodnout, zda vám nabídka vyhovuje, nebo ne. Pozor si dejte i na podmínky splácení a případné postihy za zpoždění.

Výběr solidního poskytovatele

nebankovními půjčkami do výše 10 000 korun se doslova roztrhl pytel, takže se klidně může stát, že vybíráte z několika desítek nabídek. A tehdy je dobré ověřit si, že si půjčujete finanční produkt u prověřené a solidní společnosti. Ke znakům, že tomu tak je, patří již výše zmíněné uvádění všech podmínek čerpání úvěru. Zároveň by neměl být problém dopředu zjistit, kolik ve vašem konkrétním případě celkem zaplatíte. Kromě jednotlivých čísel se nezapomeňte podívat i na zkušenosti předchozích klientů, kteří již daný finanční produkt využili.

Rychlé sjednání přes internet

Rychlá půjčka Cool Credit vyniká nejenom přehlednými a dobře zpracovanými podmínkami, ale i velmi jednoduchým způsobem podání žádosti a sjednání úvěru. Všechno totiž bez problémů zařídíte z pohodlí domova za několik kliknutí. Obdržíte pak výsledek o schválení úvěru a peníze máte obvykle do 10 minut na účtu. Při opakovaném půjčování a včasném splácení navíc můžete získat větší částku. Šetříte tak svůj čas i peníze a nestresujete se zbytečnými problémy ohledně vyřizování půjčky. Jednodušší způsob, jak do rozpočtu přidat pár tisíc korun na nečekané výdaje, už zřejmě neexistuje.

Publikováno: 14. 11. 2018

Kategorie: Lifestyle | Finance

Autor: Adam