4 důvody, proč je nábytek z masivu nejlepší volbou

Čeká vás zařizování nového bydlení a dostali jste se do fáze, ve které vybíráte nábytek? Vskutku složitá volba, ovšem v posledních letech získává na oblibě nábytek z masivu, který má v porovnání s ostatními materiály spoustu podstatných výhod. Možná jeho koupi zvažujete i vy, ale stále ve vás hlodá pověstný červíček pochybností. Přesvědčíme vás, že v případě nábytku z masivu rozhodně nešlápnete vedle....

1.) Zdravotně nezávadný materiál

Nábytek z masivu je perfektní volbou pro rodiny s dětmi a alergiky. Na rozdíl od ostatních materiálů není masivní dřevo ošetřeno karcinogenními a alergenními chemikáliemi (např. formaldehyd). To je důležité především u postelí, se kterými jsme každý den v bezprostředním kontaktu po několik dlouhých hodin.

2.) Dlouhá životnost

Nábytek z masivního dřeva se pyšní perfektní odolností. Skříně, postele, stoly a komody z masivu jsou navíc mnohem stabilnější než nábytek z jiných materiálů a nesetkáte se s neduhy jako je vrzání a viklání. Podle odborníků nábytek z masivu vydrží až desetkrát déle než ten, který je vyroben z dřevotřísky či lamina. Dřevo se sice neobejde bez občasné údržby, ale tu zvládne opravdu každý. Stačí, když poškozená místa přebrousíte a navoskujete nezávadným voskem.

3.) Dražší a přesto levnější

Nábytek z masivu je sice na první pohled dražší, ale v konečném propočtu vychází mnohem levněji než jakýkoliv jiný nábytek. Jde o investici, která se s ohledem na dlouhou životnost opravdu vyplatí. A neušetříte jen peníze, ale také spoustu času, který byste museli věnovat dalším nákupům a montáži.

4.) Nábytek, který voní

Pro nábytek z masivu je typická vlastnost, na kterou u jiného materiálu v žádném případě nenarazíte. Dřevo voní a propůjčí vašemu bydlení unikátní atmosféru. Ve výčtu výhod bychom mohli i nadále pokračovat, ale pravděpodobně jsme vás již přesvědčili i tak. Rozhodnete-li se pro nákup nábytku, který vám vydrží po několik dlouhých desítek let a přesto se neokouká, prohlédněte si široký sortiment společnosti IDEA Nábytek. Najdete ho na www.idea-nabytek.cz.

Publikováno: 25. 09. 2013

Kategorie: Ostatní

Autor: Adam

Tagy: komody z masivu | nábytek z masivu | skříně z masivu | výhody nábyku z masivu