Bydlení Lifestyle

V minimalistické domácnosti se vám bude lépe dýchat

Máte pocit, že se doma nemůžete pohnout? Přitom nebydlíte v plechovce od sardinek, ale v poměrně velkém bytě… Pokud se vám doslova těžce dýchá a neodmítnete žádnou příležitost k tomu, abyste mohla vyrazit někam ven, pak je něco špatně. Pravděpodobně jste své bydlení zahltila věcmi a barvami. Naštěstí není nikdy dost pozdě na změnu, což v případě bydlení platí dvojnásob. Podle všeho by vaší domácnosti prospěla transformace do minimalistické podoby.

Minimalismus je v posledních letech na výsluní a tíhnou k němu lidé, kteří si příliš nepotrpí na interiéry přesycené dekoracemi. Z praktického hlediska ušetříte spoustu času, protože nebudete muset neustále utírat prach. Takže se budete moct zase o něco více věnovat rodině, a to je přece prima.

Ale jak začít? Neználek si pod pojmem „minimalistický“ přestaví téměř prázdný byt. A ano, v extrémní minimalisté toho doma skutečně moc nemají. Vám však bude stačit, když dáte pryč všechny zbytečnosti a necháte si jen to potřebné.

Minimalistickému interiéru vévodí čisté linie a harmonické barevné kombinace. Kvantita není žádoucí, kvalita ano. Styl musí jít ruku v ruce s funkčností a účelností. Díky těmto vlastnostem nabudete dojmu, že ve vaší domácnosti všechno funguje tak nějak lépe než předtím.

A teď pár konkrétních tipů. Jak dosáhnout perfektního výsledku v obývacím pokoji, kde pravděpodobně trávíte nejvíce času?

Udělejte si radost a pořiďte si nový nábytek do obýváku. Bude vám stačit tvarově jednoduchá pohovka, páreček křesel a konferenční stůl. Neobejdete-li se bez obývací stěny, volte takovou, která nebude prostor příliš rušit.

Pamatujte, že ideální nábytek do obývacího pokoje laděném v minimalistickém duchu má geometrické linie.

Vždy se řiďte pravidlem minimálního počtu barev, tedy dvou až tří. Bude-li se vám interiér zdát příliš strohý, umocněte celkový dojem jedinečným uměleckým solitérem nebo živými květinami. Minimalismu rychle přivyknete a zjednodušíte si díky němu život!

Napište komentář

„Proti hluposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá!“ Jan Werich