Nezařazené

5 tipů jak vybrat batoh pro školáka

Spousta rodičů výběr školního zavazadla podceňuje. V současné době je k mání opravdu široké spektrum batohů a není problém sehnat pěkný kousek za neodolatelně nízkou cenu. Bohužel jde o úsporu na nesprávném místě. Příliš levné batohy nejsou dostatečně kvalitní na to, aby vydržely nešetrné zacházení a navíc mají neblahý vliv na vývoj školákovy páteře. Bojíte se, že uděláte chybu i vy? Sestavili jsme pro vás několik praktických rad, kterých se rozhodně držte!

1. Batoh musí mít pevné a anatomicky tvarovaná záda a dostatečně široké popruhy (min. 4 cm široké). Lpěte také na co možná nejnižší hmotnosti.

2. Myslete na bezpečnost a sáhněte po batohu, který obsahuje výrazné bezpečnostní prvky (reflexní elementy, odrazky, barvy…). Dítě musí být dobře vidět i za zhoršených světelných podmínek.

3. Vyberte batoh, který odpovídá věku dítěte. Měl by mít dostatečné množství přihrádek, komor, kapes a vyztužené dno. Ideálně také „nadstandardní“ příslušenství v podobě termokapsy na svačinu nebo speciální kapsy na lahev s pitím. Důležité je také dostatečně pevné a široké poutko na přenášení v ruce.

4. Zeptejte se prodejce i na to, zda prošel nezávislými testy a je zdravotně nezávadný. Základní bezpečnostní požadavky nesplňují především školní batohy z asijských tržnic.

5. Snažte se vybrat batoh, který má povedený a zároveň nadčasový design. Děti sice touží po motivech svých oblíbených seriálových hrdinů apod., ale právě ty se jim velmi brzy okoukají. Nechcete přece, aby zanedlouho reklamovaly, že je batoh „starý“ (ačkoliv bude vypadat jako zbrusu nový). Přesto by se měl školáček výběru batohu zúčasnit a vybrat si takový, který bude rád nosit.

Tip: Batohy TOPGAL – česká výrobek světové kvality

Všechna výše zmíněná kritéria do puntíku splňují školní batohy TOPGAL. Jsou anatomicky tvarované, lehké a nezávislé testy Státní zkušebny ve Zlíně ukázaly, že čtyřnásobně přesahují normu na reflexní materiály. Batohy TOPGAL jsou praktické, obsahují spoustu funkčních doplňků a děti si jejich design zamilují na první pohled. Prohlédnout si je můžete na www.topgal.cz. Máte-li doma malého školáka (první nebo druhá třída), doporučujeme kolekci CHILLI. Pro větší školáky (druhý stupeň) pak školní a studentské batohy z Street HIT a Euforia.

2 komentáře

  • Dobrý den, já jsem se rozhodla koupit synovi nový batoh jako dárek na vánoce, jprotože byde příští školní rok přecházet na druhý stupeň a tak určitě uvítá, něco kde nebude obrázek spidermanna. jako má teď! Opět jsem vybrala os stilu, ale tentokrát už batoh s neutrálním potiskem! https://www.stil.cz/studentsky-batoh-spirit Tak doufám, že se mu bude líbit, prptože já být v jeho věku tak bych jiklidně brala ijako holka! A vzhledem k tomu, že dostane i první pořádný dotykový telefon, tak už myslím, že bude mít dodárkováno!

  • Batohy od Topgalu jsou určitě skvělé. Ale když jsme s dcerou vybírali odsud, tak si neustále vybírala designové kousky s jejími oblíbenými postavičkami z pohádek. A to byl zásadní problém. Takový batoh počítám, že by jí vydržel maximálně půl roku, než se jí postavička omrzí. Proto jsme nakonec vybraly neutrální design od Stilu. Je to také česká značka a naštěstí pro mě zde neměli ty pohádkové motivy. I po půl roce se dceři batoh pořád líbí a je spokojená. Já jsem spokojená také, že nebudu muset příští rok (pokud batoh nezničí) kupovat s novým designem.

Napište komentář

„Nikdy jsem nedopustil, aby škola stála v cestě mému vzdělání.“ Mark Twain